21.08.2010

Bu kurallar siz öğrencilere...


İşte okulda öğrenemeyeceğiniz gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz 11 şey;

1. kural: Hayat adil değildir buna alış!

2. kural: Dünya senin ne kadar değerli olduğunu önemsemeyecek. Bazı şeyleri iyi olduğunu hissedemeden yapmanı bekleyecek.

3. kural: Üniversiteyi bitirdiğin için yılda 40 bin dolar kazanamayacaksın. her ikisini de hak edinceye kadar araç telefonu olan başkan yardımcısı olamayacaksın.

4. kural: Öğretmeninizin çok zor olduğunu düşünüyorsanız bir patronunuz oluncaya kadar bekleyin. Hiçbir ayrılcalık tanımaz.

5. kural: Karın tokluğuna çalışmak sizi mevki sahibi yapmaz. Büyükleriniz bunu farklı şekilde ‘fırsat’ olarak dile getirir. Gereksiz işler yaparak risk almayarak fırsatları kaçırabilirsiniz.

6. kural: Dağınık biriyseniz bu ailenizin hatası değildir. Yani hatalarınız hakkında söylenmeyi ve başkalarını suçlamaktan vazgeçerek hatalarınızdan birşeyler öğrenin.

7. kural: Siz doğmadan önce aileniz şimdiki kadar sıkıcı değildi. Masraflarınızı öderkendağınıklığınızı toplamaya çalışırken ve ne kadar rahat biri olduğunuz hakkında konuşurken bu hale geldiler. Ailenizin jenerasyonunu etkisi altına alan parazit yağmuruna tutulmaktan korunmak için kendi işlerinizi yapmaya başlarak işe başlayabilirsiniz.

8. kural: Okulda kazanan ve kaybedenler diye birşey olmayabilir ancak gerçek hayatta var. Bazı okullar kırıkları telafi etmenize yardımcı olabilir. Aynı şeyle iş hayatında kesinlikle karşılaşmazsınız.

9. kural: Hayat sömestırlara bölünmemiştir. Yaz boyunca yan gelip yatamazsınız ve size yardımcı olacak çok az iş arkadaşınız olur. İlk zamanlar haftalarla sınırlı izin dönemleriyle yetinmeye alışacaksınız.

10. kural: TV’deki yaşam gerçek hayat değildir. Gerçek hayatta insanlar cafeden ayrılıp işlerine gitmek zorundadırlar.

11. kural: İnek öğrencilere karşı kibar davranın. Şanslıysanız onlardan birinin altında çalışıyor olacaksınız.

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini