16.03.2010

Dünyanın sonu 1 Kasım 4006'da mı gelecek?

Leonardo Da Vinci’nin, ‘Son Yemek’ adlı ünlü tablosunda dünyanın sonunun 1 Kasım 4006’da geleceği öngörüsünde bulunduğu öne sürüldü.
Ajandanıza kaydedin! Bir Vatikan uzmanı, “Leonardo Da Vinci’nin Dünya’nın sonunun 1 Kasım 4006’da geleceği öngörüsünde bulunduğunu” söyledi. Da Vinci’nin İsa’nın çarmıha gerilmeden önceki havarileriyle son buluşmasını tasvir eden “Son Yemek” tablosunu inceleyen Sabrina Sforza Galitzia, “Son Yemek” tablosunun merkezinde yer alan yarım ay şeklindeki pencerenin matematiksel ve astrolojik bir bulmaca içerdiğini söyledi.

Önce sel yaşanacak
California Üniversitesi’nde Da Vinci’ye ait el yazmalarını inceleyen, bugün de Vatikan arşivlerinde çalışan Galitzia, Da Vinci’nin, 21 Mart 4006’da “evrensel bir sel” başlayacağını, Dünya’nın sonunun da aynı yıl 1 Kasım’da geleceğini öngördüğünü iddia etti. Galitzia, Da Vinci’nin gerçek şifrelerini deşifre eden bir kitap hazırladığını açıkladı. Da Vinci, 460*880 santim ebatlarında olan “Son Yemek” tablosuna 1495 yılında başlamış, 1498’de bitirmişti. Tablo, 1978-1999 yılları arasında restorasyon görmüştü.

(Milliyet)

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini