21.01.2010

Gittiğini kendine bile söyleme!


Kimler gitmek istemedi yerinden? Kaçımız isyan etmedik? Kaçımız hoşnutuz durduğumuz noktadan? Biz buralara mı aitiz? Buralar bizmiyiz? "Kaçıp gitmek istiyorum şuralardan" demeyenimiz var mı ?

Alıştığın yerden gitmek, başka yerde mutlu olmaya çalışmak, neredeyse senden bir parça olmuş yerleri bırakıp gitmek kolay mıdır? Gidilir elbet; mecburen gidilir, el mahkum gidilir, seçim şansın yoktur. Peki kaç gün sürer başka yere alışmak? Kaç gün sürer eski dostların kelamını unutmak? Kolay mıdır gülümseyen arkadaşı arkanda bırakıp, başka gülücükler bulurum elbet demek? Değil işte değil hiç kolay değil.

Hani ev değiştirirsin de herşeyin yeri değiştiği için sakar kediye dönersin ya? Yeni evinde elektirik düğmeleri daha aşağıdadır, önceki yatak odan koridordan sola dönünce sağda iken, artık soldan ikinci kapıda olur. Mutfağa yemek masası sığmaz, küvetin eski evinde kalmıştır, asansör sallanarak aşağı iner, korkutur seni. Herşey yabancıdır ama herşey. Kapıcınız Ali usta gitmiş, yerine tombiş Raziye hanım gelmiştir. Sokağın başındaki lamba yoktur artık, daha karanlıktır gecen.Tekrar gitmek istersin, geldiğin yere..Dönmek istersin her kaldırım taşını ezberlediğin, her yıl biraz daha büyüdüğünü gördüğün akasya ağaçlı bahcelerine.

Bu yüzden gittiğinden haber etme kimseyi, gitmemiş gibi yap! Tekrar döndüğünde seni karşılayacak bir parçanı oraya bırak, bir ihtimal döneceksin. Döndüğünde; gittiğin yerden dönüp geldiğini anlamasınlar. Gittiğini kendine bile mırıldanma. Hiç kimse için; herhangi bir yerden gitmek,hiç bir zaman kolay olmamıştır. Bu yüzden gitmelere bel bağlama, gitmelerden kazanacağın bir şey yok, kaybedeceklerini ise ben söylemeyim..

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini