18.11.2009

Yeni pasaportlar ve kimlikler 2010'da geliyor


İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Birinci Global Karayolu Güvenliği Bakanlar Konferansı"na katılmak için geldiği Moskova’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Atalay, yeni pasaportların ihalesinin iptal edildiği ve bu sürecin ne durumda olduğu sorusu üzerine, şunları söyledi: "Bunu aksatmadık. Pasaportlarla ilgili başka bir formül bulduk ve hızlı bir şekilde ilerliyor. Merkez Bankasıyla irtibatlı darphanemiz var. Arkadaşlar şu anda darphaneyle irtibatlı. Yani basımları orada yapılacak.

Daha önce pasaportların basımı ile ilgili görüşülen firmanın çok başarılı olmadığını söyleyen Atalay, ' Şimdi onun yerine darphaneyle, devlet kurumuyla yürüyecek ve çok fazla da vakit almayacak ve 2010 yılının ortasına kadar hem pasaport hem de yeni kimlikler hazır olacak." dedi.

TÜBİTAK ile ortak çalışılan ve pilot uygulaması yapılan nüfus cüzdanlarının ve pasaportların çalışması nisanda bitecek.

Tek kimliğin her şeyin yerine geçeceğini kaydeden İçişleri Bakanı Atalay 'Uluslararası standartlarda farklı özellikte olan tek kimlik belgesi olacak. İkisi birlikte zannediyorum ki 2010’un yarısında biter ve ülke genelinde yaymaya çalışırız." dedi.

http://www.milliyet.com.tr

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini