1.09.2009

sıkıntı ve acı‏


İçiçiçe geçmiş iki duygudur sıkıntıyla acı...Sıkıntı kafandadır...Başını bir başka yere çevirdiğinde uçar gider. Sıkıntı zaman karşısında güçlüdür. Anlıktır...Akşam yatmadan önce seninleyse sabah çoktan seni terk etmiş olabilir... Zamana yenik olan acıdır yalnızca...O hem kafanda hem de yüreğinde ikamet eder...Kafanı dağıttığında oradan gitse de yüreğinde seninle birlikte gezer...Senin bir parçan oluverir...Unutmayı kabul etmez. İnsan acılarından doğar. Acısız insan yoktur. Nereye gidersen git yüreğindeki o acı ağırlığındır senin...Kaç aşama katedersen et, kaç yaşam edinirsen edin...Ufak bir işarete bakar. Yeniden kendini hatırlatmak için. Bu bedenindeki bir yanık gibidir. Yıllar geçse de en ufak bir ısı da sızlayıveren...

Sıkıntı eğlence gerektirir...Acı ise tedavi. Sebebiyet veren tüm anlar ve duyguları söküp atan bir ilaç gerektirir...acıyı kaldırıp atmak bir boşluğa davetiye gibidir. Acıya alışmış tüm semptomlar bırakmak istemezler onu...Beyin sıkıntıya karşı deneyimlidir. Ama acı karşısnda kalpten kaynaklı acemilik çeker.

Ey kalbe yerleşmiş tüm acılar... Böyle düşündünüz değil mi...Sizi kovamam sandınız. Oysa hepinize yol vereli çok oldu. Tekrar taşınmak isterseniz sadece bir sıkıntı olarak girebilirsiniz bu bedene... Zamanı yenseniz de bir beni yenemediniz...Siz bensiz kalmak istemeseniz de ben sizsiz gayet mutluyum... Alışkanlıklarmış sizi bu kalbe alan. Belki iyi niyet... Belki inanç adı herneyse...Oysa artık iki dünya biraraya gelse bu yürek de size yer yok. Tüm yalanlara kapattım bu bedeni. Acıyı görmek acıtanları görmekmiş...sahteyle gerçeği ayırt edebilmekmiş...Seni senden daha çok sevenlere kapıyı açmak, kendi için sana gelenlere kapatmakmış dünyanı... Seni acıtanları, acıtmaktan zevk alanları oyun alanının dışına atmakmış... Elinden oyuncağı alınmış çocuğa çevirmekmiş hepsini...Sahte ve bencil dünyalarında kendi yalanlarıyla yaşamalarına izin vermekmiş.

Evet sıkılıyorum bazen düşündükçe...Gülüyorum bazen o oyunlara...Hiçbir yalan beni sevmekten alıkoyamadı...Hiçbir acı beni donduramadı. Üzgünüm ama giden komşulardan sonra bana sevmek için kocaman bir yürek kaldı...Ve asla sahipsiz değil !

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini