20.07.2009

Erdoğan'dan şoke eden 'Münevver' yorumu!

Cerrah'ın, 'Kızlarına sahip çıksalarmış' sözünü bile geride bıraktı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Ankara İl Kongresinde tartışma yaratacak sözler sarfetti. Münevver Karabulut cinayetine değinen Erdoğan öyle bir söz söyledi ki, Celalettin Cerrah'ın "Kızlarına sahip çıksalarmış.." sözünü bile geride bıraktı..Başbakan Erdoğan AKP Ankara İl Kongresinde medyaya da yüklendi... Ama onu sinirlendiren kendisi ile ilgili haberler değil. Televizyon programlarını eleştirdi.. "bazı programlar aile değerleremize ters düşüyor" dedi.Ahlaki erozyondan söz ederken kanlı cinayete getirdi sözü; Münever Karabulut cinayetine...Cinayetin zanlısı Cem Garipoğlu 138 gündür aranıyor ama bulunamıyor... Kimse yeni bir şey söylemiyor.. Başbakanın bugünkü sözleri de yeni değildi...Öyle bir cümle kurdu ki İstanbul Eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın çok tartışılan sözlerini hatırlattı..Cerrah herkes kızına sahip çıksın demişti Başbakan da bir adım ileri gitti..Erdoğan şöyle konuştu: Çocuğumuz öyle nereye giderse gitsin olmaz. Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya..

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ ŞÖYLE

Bu ülkede bir başbakan olarak, bir baba olarak çocuklarımızın yarınları için özellikle bir şey vurgulamak istiyorum. Hiçbir görsel medya patronu gençliğimizin ahlaki erozyonuna fırsat vermemeli. Yarın öyle bir bela olur ki bu bela onların başına da vurur. Anneler babalar olarak bizim de üzerimizde görevler var. Son zamanlarda bazı arzu edilmeyen cinayetler, katliamlar duyuyorsak anne baba olarak kendimizi hesaba çekmeliyiz. ‘Acaba biz nerede hatalar yaptık’ diye üzerinde durmalıyız. Sınırsız, kontrolsüz bir ahlaki erozyonun olduğu yapılanma gerçekten bizi dertlendiriyor. Onun için aileye sahip çıkacağız. Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya. Davulcu, zurnacı kızmasın. Bununla ne demek istediğimi anlıyorsunuz.”

video

KANALDHABER /

Peki ya eşini öldürenler!...
Peki ya kendi çocuğunu öldürenler için ne sözü kullanmamız gerekiyor...

Takdirlerinize bırakıyorum...

4 yorum:

aysema dedi ki...

Ya öfkesi burnunda, sinirleri oynamış, en küçük olay da bile etrafa saldıranlara ne demeli? Küçücük çocukları istismar edenlerin korunmasına çalışılmasına?!
Adli Tıp Kurumundaki rezaletlere neden sesini çıkarmıyor? Sanki güçlü, ama suçlu kişileri korumak için kasten yanlışlık yapıyorlar. Ya da yetersiz kişiler kullanılmak için özellikle buraya getirilmiş.
Baba olarak çocuklarını ABD'nin kucağına kaç kişi bırakıyor? Ülkenin sorunlarını çözümlemek için yedi yıldır ne yapmışlar?

seyda dedi ki...

Aysema o kadar haklısın ki..

anlamaya çabalıyorum beceremiyorum, evlatları hunharca öldürülmüş bir anne-babaya, yüreklerine yangın düşmüş insanlara ''kızınıza sahip çıksaydınız'' demek, yada ...yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya... ibaresini kullanmak insanlığın, islamın neresine düşer acaba? aydınlatılamayan/aydınlatılmak istenmeyen cinayetin mağduru olan bu çocuğumuzun suçlusu bulunması gerekirken, halen halen ölen ve ailesi suçlu konumlandırılıyor.... Bu nasıl bir düşüncedir.

Asortik Krep dedi ki...

Yalnız bırakılan kız eskiden ya davulcuya ya zurnacıya gidermiş, onların istediği gidip sonradan görme bir adamın imam nikahlısı olsun ..Olmazsa kafası kesilde de olur..Ya da kız yurtlarında dini eğitim yapılırken yansın ama mahkeme açılmasın, ya da kendi mensubu oldukları taraflarda 13 yaşında ırzına geçilsin adli tıp psikolojik rapor bile veremesin..
Kızlı erkekli yapılan yılbaşı partilerinde ihmalkarlıktan zehirlensinler doğalgazla,gidip müridleriyle yatan bir hocanın koynuna girmediler ya..
Daha sayacaktım ama içim eridi :(

Antonio dedi ki...

Brezilya ve uluslararası gazete en büyük koleksiyonu ile bu blogun Haber
Portekiz, TVAljazira, Meksika TvAzteca CNN İngilizce ve İspanyolca, Reuters Haber in canlı TV Haber Videolar blog'umuzu ziyaret edin ve internet arama gitmek zorunda kalmadan bağlantıları keyfini tüm arkadaşlarınıza ve internete masalı her gün hugs değişiyor görünümü ve arkadaşlar size ile işbirliği blogcular bu büyümeye blog'umuzu yardım nedeniyle elde blog'umuzu Kimse hedefimiz iyi ne Brezilya ve yurtdışında da olur haberdar bırakmak için
Ziyaret için bir hediye, her zaman biliyor ve tüm arkadaşlarına hugs geri onu ödüllendirin.


http://noticiasjornaistv.blogspot.com/
http://curiosidadesdoplantaterra.blogs.sapo.pt/

Tratdutor Google

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini