5.03.2009

Google AdSense önizleme aracı


Google AdSense önizleme aracı

"Google Adsense de çöp sitelerden kurtulmak" başlığı altında rekabetçi reklam filtresini kullanarak çöp sitelerden kurtulup Google Adsense'den daha iyi kazanma olanağı olduğu belirtiliyor. Elbette rekabetçi reklam filtresinin bir sınırı var ve bu çöp sitelerin biri gidip diğer geldiği için kalıcı bir çözüm değil bu. Google Adsense ve Adwords ile iş yapan kişiler son aylarda Türkçe içerikli web sitelerinin tıklama başına çok düşük kazanç aldığını fark etmiş ve çeşitli yerlerde bununla ilgili yazılar görmüşünüzdür. Bunun nedeni işte bu çöp sitelerdir maalesef ki Google'ın bu konuda politikasına bakılırsa bu böyle sürecek gidecek.
İşin vahim tarafı ise malesef ülkemizde Google Adsense'e alternatif olacak elle turulur bir yapının bulunmaması, var olan tüm alternatiflerin ciddi eksikleri var.
Adsense bu konuda çalışan firmalara ve yapımcıların alt yapılarına çok önem vermeleri gerekiyor, örnek ReklamZ'nin ürünü olan LinkZ ilk bakışta harika bir fikir olarak görülse de Google Adsense'e alternatif olarak veya yayıncıların Adsense'den vazgeçip kullanabileceği bir ürün olamamıştır, bunun nedeni kapasitesinin yetersizliği yani alt yapı eksikliğidir.

Konu Google Adsense Preview Tool Türkçesi Google AdSense önizleme aracı. AdSense Önizleme Aracı'nı indirmek ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, https://www.google.com/support/adsense/bin/topic.py?topic=160&hl=tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Veya kendinizin de yapmanız mümkün aşağıdaki kodlarla çünkü bu bir internet explorer eklentisi ve sağ tıklama menüsüne bir seçenek eklemekten ibaret.


REGEDIT4
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Google AdSense Preview Tool]
@="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/preview/en/preview.html"
"Flags"=dword:00000001

Google AdSense önizleme aracı Windows Internet Explorer 6.x'in sağ tıklama menüsüne eklenerek herhangi bir web sayfasında görünecek reklamları önizlemenize izin verir. Sadece birkaç tıklamayla, yeni web sayfalarınızda hangi reklamların görüneceğini görebilir veya AdSense'i varolan sayfalarına ekleyip eklemeyeceğinizin kararını verebilirsiniz.
Diğer özellikler:
Sayfanızdaki reklamların hedeflerini kontrol edin: : Önizleme aracında görünen reklamlar test durumundadır, bu yüzden reklamlara yanlışlıkla tıklamak gibi bir endişeniz olmasın. Önizleme aracındaki reklamlara gelen tıklamalar ve gösterimler sayılmazlar.

Örnek reklam biçimlerini ve renklerini görün : önizleme aracında biçim ve renk kombinasyonları oluşturup önizleyin. Aynı anda daha fazla reklam görmenizi sağlayan 2 farklı önizleme biçimi ve 12 reklam yayılışı arasından tercih yapın.

Sayfanızdaki renkleri önizleyin : Renk Seçenekleri menüsündeki 'Önizle' özelliği varolan AdSense reklam ünitelerinin yeni renk kombinasyonlarıyla nasıl görüneceğini sayfanız üzerinde gösterir. Yeni çerçeve, arkaplan veya metin renklerinizi önizleme aracından seçin ve "Önizle" butonuna tıklayın. Yeni renkler sayfanızdaki standart reklam ünitesine geçici olarak uygulanacaktır.

Coğrafi hedefli bölgeler : Reklamları görmek istediğiniz coğrafi hedefi seçin. Böylece Japonya'da otursanız bile Kanada'daki kullanıcıların reklamlarını görebilirsiniz.

3 yorum:

Eylos dedi ki...

Selamlar,
Blogcular ile ilgili bir anket düzenliyorum. Doldurursan memnun olurum. Bu arada blogun harika tebrik ederim.
http://www.eylos.com/blogcular-oyunu-kime-verecek

seyda dedi ki...

Eylos anketini oyladım. Mart 2009 seçimleri yaklaştıkça mevcut belediyeler ve muhalefettekiler kozlarını birer birer oyunuyorlar. seçimler için neredeyse ev düzecekler. Mantıklı düşünmemiz gerekiyor. saçma sapan seçim propagandalarına tabiiki aldanmamalıyız.

Adsız dedi ki...

Merhaba,

LinkZ'in alt yapı eksikliği derken ne demek istiyorsunuz, açar mısınız? Yayıncı olmak istiyorum çünkü, ayrıca reklam da verebilirim.

Teşekkürler

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini