12.02.2009

Twitter Paralı Olabilir


Mikro blog servisi Twitter, yakın gelecekte fatura koçanlarını masaya çıkarabilir. İşte Twitter kurucusunun son açıklaması.

Ülkemizde yeterince yaygınlaşamasa da, dünya genelinde fenomene dönüşen Twitter servisi, yakın gelecekte kurumsal kullanıcılardan para talep edebilir. Twitter kurucularından Biz Stone, servisteki şirket hesaplarının ücrete tabi tutulması gerektiğini belirtti.

Ayrım Nasıl Yapılacak?

Her geçen gün daha fazla şirketin Twitter kullandığını ve çalışanların da bunu takip ettiğini ifade eden Stone, bu deneyimi daha verimli hale getirmek için yöntemler belirleyip, kurumsal hesapları ücrete bağlayabileceklerini söyledi.

Son kullanıcılardan abonelik ücreti alınması ise elbette söz konusu değil. Ancak Twitter'daki çoğu şirket hesabı sahibinin, kişisel gelişmelerini de aynı hesap üzerinden yürüttüğü düşünülürse, Twitter'ın bu ayrımı nasıl belirleyeceği soru işaretleri oluşturuyor.

Kaynak:
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini