1.11.2008

Siteniz için google servisi Chatback

Birçoğumuz biliyordur belki ama ben yinede tekrardan yazmış olacağım.

Google'ın Google Talk ürününe kattığı bir özellik sayesinde web sitenizde ziyaretçilerinize anında destek verebileceksiniz. Google'ın bu müthiş servisi tabi ki ücretsiz. Yapmanız gereken hala yoksa bir Google hesabı açtırmanız, gerisi çok kolay.

Hizmetten faydalanmak için buradaki adresten alacağınız kod parçasını web sitenize koymanız gerekiyor, bu kod parçası sitenizde canlı destek için bir görsel oluşmasını sağlıyor. Bu görsel, çevrim içi ya da dışı olduğunuzu gösteriyor ve sizinle direk bir sohbet oturumu açılabilmesini sağlıyor. Görseli bir miktar özelleştirebilmenize de olanak sağlanıyor.

Bu servisin adı Google Chatback. Yukarıdaki sayfada görüldüğü üzere Kendinize bir takma isim ve görselinize bir başlık belirleyebiliyorsunuz. Daha sonra oluşan kodu sitenizin uygun bir yerine kopyalabilirsiniz. Eğer Google Talk üzerinden durumunuzu Meşgul olarak ayarladıysanız, görüşmeye kapalı durumda oluyorsunuz.
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us
Bu servisi web sitenize koyduğunuzda gerçek Google hesabınız görüntülenmemektedir. Sizinle görüşenler ise Guest adında biri olarak size görünecektir.

Aşağıda sizinle görüşen kişinin ekranı yer almaktadır:
Image Hosted by ImageShack.us


Burada ise size gelen sohbet talebinin görüntüsü yer alıyor:
Image Hosted by ImageShack.us

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini