7.11.2008

Emre Aydın - EMA 2008 PerformansEmre Aydın Avrupa’nın en iyi sanatçısı seçildi!!

Avrupa'nın en büyük müzik ödül töreni olarak kabul edilen “MTV Avrupa Müzik Ödülleri”'nde Emre Aydın diğer tüm ülke birincilerini sollayarak birinci olmayı başardı. İngiltere birincisi, dünyaca ünlü şarkıcı Leona Lewis’i bile sollayan Emre Aydın artık Avrupa’nın En İyi Sanatçısı.

2 şubat 1981`de Isparta`da doğan Emre Aydın, ilköğretimi Isparta`da tamamladı. Antalya Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde öğrenim gördü. 2002 yılında katıldığı SingYourSong beste yarışmasında grubu 6. Cadde`yle Türkiye birincisi oldu ve aynı yıl Universal Müzik tarafından yayınlanan toplama albümde "Dönersen" isimli şarkısyla yer aldı.

2003 yılında grubu 6. Cadde`nin ilk resmi albümü yayınlandı. 11 Şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın'a aitti. Albümün çıkmasından 2 yıl sonra grup dağıldı. Emre Aydın’ın solo kariyerinin ilk albümü "Afili Yalnızlık" Ekim 2006`da yayınlandı. Albümden çıkan ilk klip, albüm ile aynı adı taşıyan "Afilli Yalnızlık" adlı parçaya çekildi. Yon Thomas'ın yönetmenliğini yaptığı klipte Şebnem Dönmez yer aldı.

"Git", "Kim dokunduysa Sana" ve Gripin'le birlikte yaptığı "Sensiz İstanbul'a Düşmanım" parçalarına da klip çeken Emre Aydın, ardından albümün en sevilen parçalarından "Belki Bir Gün Özlersin"e klip çekti. Daha sonra "Bu kez Anladım" ile ekranlarda gördüğümüz Emre Aydın, ikinci albümünün çalışmalarına devam ediyor.

TEŞEKKÜRLER VE TEBRİKLER EMRE AYDIN

1 yorum:

Adsız dedi ki...

askım seni cookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk......sewiyorummmmmmmmmmmmm emrem benm ölürüm sana ..........................

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini