25.10.2008

Google'ın popüler kişisel blog sitesi, Blogger.com'a Türkiye'den erişim yasağı geldi.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usPopüler blog sitesi Blogger.com ve blogların alan adı altında yayınlandığı Blogspot.com adreslerine bugün içinde tamamen erişim engellenmiş durumda. Türkiye sınırları içinden erişmeye çalıştığınızda, herhangi bir gerekçe yazılmadan sadece Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir yazısıyla karşılaşıyorsunuz.
YouTube ile başlayan dalga, rahatsız edici bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Özellikle de Google servislerine yapılan kuşatma, bu servisleri kullanan ve ürettiği içerikleri dostlarıyla, arkadaşlarıyla ve okurlarıyla paylaşan kişileri de fena halde rahatsız etmeye devam ediyor. Google'ın sahibi olduğu video sitesi YouTube, e-posta grubu olan Google Gruplar'dan sonra şimdi de yine Google'ın ücretsiz blog servisi Blogger.com kapandı. İçeriği zararlı bulunan bir blog'a erişimi engellemek için tüm siteye erişim durduruldu.

Image Hosted by ImageShack.us


Blogger a, Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih
ve 2008/2761 sayılı kararı gereği erişim engellendi.

Google tarafından 2003 yılında satın alınan en popüler
İnternet günlüğü (blog) servisi blogger.com,
Türk Mahkemeleri tarafından engellenen büyük servisler
arasındaki yerini aldı.

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini