28.10.2008

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun

Mustafa Kemal Atatürk diyor ki:

"Benim ordularımı gönderdiğim ve yönelttiğim hedefler, esasen ordularımın her erinin, bütün subaylarının ve kumandanlarının görüşlerinin, vicdanlarının, azimlerinin, ülkülerinin yönelmiş olduğu hedefler idi."

İşte o hedeflerden bir de Türkiye Cumhuriyetiydi. 85. kuruluş yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin ulusumuzun ortak hedefi olarak kuruldu.

Türkiye Cumhuriyeti ulusal bir örgütlenmedir. Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir,tanımlaması Atatürk tarafından yapılmış olup, Cumhuriyet etnik temelli olmayıp ulus temellidir. Artık bu adlandırmayla ulus geleceğinin sahibidir.

Küresel güçlerin çıkarları hiçbir zaman ulusun çıkarlarının önüne geçemez.

Bu anlayış nedeniyle 1923 krizi ülkemizi hiç etkilememiştir.Ne yazık ki ülkemizde son yıllarda küresel güçlerin her dediğini yapma anlayışı ön plana çıkmış adeta kaderimiz bunlara bağlanmıştır.Ulusal çıkarları savunmak gericilik ve modası geçmiş düşünce olarak gösterilmektedir.Oysa Kaderini batıya bağlayan ekonomik, sosyal modeller yıkımla sonuçlanmışlardır. Tarihsel gerçekler bunu doğrulamaktadır.

Ülkemiz yıllardır ekonomik siyasi sorunlarla çalkalanmakta son yıllarda bu sorunlar çözülemez görünüme gelmekte, ülkemizi bölen haritalar boy gösterebilmekte felaket senaryoları ortalıkta uçuşmaktadır.

Cumhuriyetimizin kuruluşundaki yaşananların gösterdiği gibi ülkemizin sorunları ne Amerika’dan ne Avrupa’dan çözülemez!

Çözüm bu topraklarda bu millettedir.

Atatürk'ün ifadesiyle:

"Milletimiz geçmişinden değil, artık geleceğinden sorumludur.

Ulusumuzun "en büyük bayramı" CUMHURİYET Bayramını kutlar, onu yaşatacağımıza namusumuz üzerine söz veririz.

Cumhuriyetimiz kutlu, göğüslerimiz onun tunç siperleri olsun.

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini