3.03.2008

E-postalarınız kaybolmayacak

IBM'in geliştirdiği arama motoru sayesinde e-postalarınızı bulmak çok kolay.IBM, Lotus Notes ve Microsoft Outlook için e-posta arama motoru geliştirdi. IBM Omni Find Personal Email Search olarak adlandırılan motor, tarih ve telefon numaraları gibi spesifik konseptlerde arama yapabiliyor. İstek dahilinde kullanıcılar kendi arama kriterlerini de oluşturabiliyor. Yazılım kurulduğu andan itibaren e-postalarınızı indeksliyor ve e-posta deponuzu analiz ediyor.

Arama sonuçları web tabanlı bir arayüzle kullanıcıya sunuluyor. IOFPES ile arama yapmak da oldukça kolay. Örneğin Simto Alev isimli arkadaşınızdan gelen e-postaları aramak için "from Simto Alev" yazmanız yeterli. Simto Alev'in Ocak ayında gönderdiği e-postalara ulaşmak için de "Simto from January 2007" yazabilirsiniz.

Sonuçlar yine tüm bir e-postayı ya da başlığı kapsamıyor. Bunun yerine yazılım, doğru olduğunu düşündüğü bölümü (özet bölüm) kullanıcıya sunuyor ve telefon numarası gibi aradığınız spesifik bilgileri renklendiriyor. Yine kullanıcılar, ataçlanmış dökümanlara da arama yaparak ulaşabiliyor.

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini