29.01.2008

Bedavaya YASAL müzik


İnternetten müzik indirmek artık yasal hale geldi. Hem de bedava. İşte yolu;
Yeni bir dönüm noktası mı? İnternetin yeni yasal online dosya paylaşım hizmeti Qtrax, kullanıcıya izleteceği reklam karşılığında ücretsiz müzik indirme izni veriyor

İnternetin yasal online dosya paylaşım hizmetlerinin sonuncusu olan Qtrax kullanıcılarının reklam izlemeleri karşılığında ücretsiz müzik indirmelerine olanak tanıyor.

Qtrax ve benzeri yasal ve ücretsiz online müzik hizmetlerinin piyasaya girişi, düşen CD satışları ve korsan paylaşım nedeniyle zor durumda olan müzik endüstrisi tarafından olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

VİRÜS YOK, KÖTÜ SES YOK

Qtrax'ten şarkı indirmek isteyen kullanıcının öncelikle sitenin zorunlu kıldığı yazılımı indirmesi gerekiyor. Kullanıcılar, yaklaşık 30 milyon şarkı arasından istediği veya aradığı şarkıyı indirdiği sırada da reklam izliyor.

Büyük plak şirketlerinin yanı sıra bazı bağımsız şirketlerle de yaptığı lisans anlaşmalarıyla yasal müzik sunabilen Qtrax, illegal müzik paylaşım sitelerindeki virüs ve kötü ses kalitesi gibi sorunları barındırmamasıyla da kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor.

PC'YE KAYDEDİLİYOR

Qtrax'ten indirilen parçalar PC'lerde depolanabileceği gibi, taşınabilir müzikçalarlara da transfer edilebiliyor.

Firma, indirilen parçaların 15 Nisan'a kadar iPod'lar ve Macintosh bilgisayarlarda da çalınabileceği konusunda söz verdi. Qtrax'in ses dosyalarını Apple cihazlarıyla nasıl uyumlu hale getirebilecekleri şimdilik bir muamma. Ancak CEO Allan Klepfisz, 'Apple'ın henüz bu konuyla herhangi bir ilgisi olmadığını' belirtiyor.

Alıntı: http://www2.internethaber.com

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini