3.11.2007

25 milyon YTL ile neler alınır?

Milli Piyango yılbaşına iki ay kala ikramiyeyi açıklayarak milyonerlik hayalini başlattı..Milli Piyango yılbaşında vereceği ikramiyenin çıtasını 5 milyon YTL artırdı ve çekilişin yapılmasına 2 ay kala hayallerin kapısını açtı.

Tam 25 milyon YTL. Bugünkü kurlara göre 21 milyon dolara denk gelen ikramiyenin biletleri 9 Aralık'ta satışa sunulacak. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak'tan alınan bilgiye göre, 2005 ve 2006 yıllarının yılbaşı özel çekilişlerinde 20 milyon YTL olan büyük ikramiyede bu yıl 5 milyon YTL artış yapıldı.
Yılbaşı özel çekilişinde, 25 milyon YTL dışındaki diğer büyük ikramiyeler de, 1 adet 5 milyon YTL ve 1 adet 1 milyon YTL olarak tespit edildi. Böylece büyük ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre, en az 3, en fazla da 9 kişi yeni yıla milyoner olarak girebilecek. Milli Piyango İdaresi, 2 milyon 972 bin 82 adet ikramiye karşılığı, vatandaşlara yılın son gecesinde toplam 144 milyon 25 bin YTL ikramiye dağıtacak. Bilet fiyatları da belli oldu: Tam bilet 24 YTL, yarım 12 YTL, çeyrek de 6 milyon YTL'den satılacak. Yılbaşı çekilişinde 25 milyon YTL'lik büyük ikramiye, satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek.

21 FERRARİ YA DA YAT
Peki hayal kurduracak bu ikramiyeyle neler alınabilir? İşte alınabileceklerden bazıları: Ferrari'nin 1 milyon dolarlık Enzo modelinden 21 adet, 300 bin dolarlık elmaslarla süslü Vertu cep telefonundan 70 adet, 1.2 milyon YTL'den 21 tane lüks yat... Yatırımı tercih edenler ise 124 bin adet Cumhuriyet altını alabilir ya da mevduattan 3 milyon 295 bin YTL, tahvilden 4 milyon 52 bin YTL'lik faiz gelirini cebine koyabilir.

Sabah

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini