20.10.2007

Kilolarınız artık tarih oluyor !

Kilo vermek sizin için imkansız görünüyorsa bu konuda kendinizi başarısız hissediyor iseniz artık bu duygularınıza ve kilolarınıza veda etmenin zamanı geldi.


Açlık duygunuzu bastırarak, fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.

Bunun için sadece yemeğin ortasında 20 dakika ara vermeniz yeterli Birçok kişi yemek yerken kendini kontrol edemediğinden yakınır. Bunun için de çok fazla kilo alır.

Oysa, beyninizi kontrol ederek, açlık hissinizi ortadan kaldırmak mümkün! Nasıl mı?.. Etik Diyet Danışmanlık 'ın sahibi Beslenme Uzmanı Turgay Köse, beyninizi kandırmanın yollarını anlattı:

"Beyindeki açlık ve tokluk merkezlerini ilgilendiren iki hormon var. Açıktığımızda hormanlarımız 20 ile 30 dakikada bir beyne mesaj yolluyor. Bu mesajların her birinin 30 dakika etki süresi var ve bu 30 dakikalık sürede ihtiyacınız olandan fazlasını yemenize yol açıyor. Eğer kişi biraz yemek yer, 20 dakika kadar beklerse leptin hormonu beyne tokluk mesajı yollayarak, fazla
yenilmesine engel oluyor."

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini