7.09.2007

Niçin Firefox İndirmeli?

Firefox, yani genel adıyla Mozilla Firefox’un dünyada Türkiye’den çok daha fazla kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri de, tab denilen bir kavramı ortaya çıkarmasıdır.
Internet Explorer’la bir 6-7′den daha fazla sayfa açtığımız zaman (Internet Explorer 7 sürümüne kadar), bir bakarız ki, başlat çubuğumuz dolmuş taşmış. Hangi pencerede, hangi siteyi açtığımızı bulmakta zorlanırız. Hele birde, Internet Explorer’ın izin verdiği küçük pencereler de bizden izinsiz açılırsa, halimiz daha da zorlaşır. Bir de bunların üzerine kilitlenme olduğu zaman, bazen çok sinirleniriz.
Tab nedir?
Tab, Mozilla Firefox’la interneti gezerken, aynı pencerede onlarca farklı sayfalar açmamızı sağlayan bir nesnedir. Internet Explorer’la on farklı web siteye girmek için, başlat çubuğumuz, Internet Exporer sayfalarıyla dolarken, Mozilla Firefox kullanıcıları tablar sayesinde çok rahat etmekte! Gereksiz pencerelerden de kurtulmakta!
Tablardan başka, kilitlenmelerin ve bizden izinsiz açılan sayfaların önüne geçen Mozilla Firefox, Internet Explorer’a göre, büyük bir üstünlük sağlamakta! Bu nedenle Mozilla Firefox’u indirmenizi tavsiye ederiz.

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini