31.08.2007

Sizin İçin İntihar Edebilecek Biri Var Mı?

Öyle methiyeler dizecek değilim.. 364 gün boyunca unutan ben, sadece bir güne sevgimi (!!), özlemlerimi(!!), hayranlığımı(!!).. yazmayacağım herkesin aksine..
Bir soru sorup, iki olay anlatacağım..

Allah aşkına bakın sağınıza-solunuza.. Sizin aileden olmayan, sizi çok sevdiğini söyleyen, siz ruhunuzu Hakk'a teslim ettiğinizde, üzüntünün getirdiği kendini kaybetmişlikle, intihara teşebbüs edebilecek olan biri var mı hayatınızda?

10 Kasım 1938..
Bir kaç gündür şuurunu kaybetmiş, devamlı uyur vaziyette olan Sarı Saçlı Mavi Gözlü Dev, doktorunun "Dilinizi çıkartınız" dediğini anlıyor.. Önce dilinin ucunu çıkarıyor.. Yalnız, az çıkardığından doktoru gerekli kontrolü yapamıyor.. Ve "Efendim biraz daha çıkarır mısınız?" diyor.. O yatağa düşmüş Dev, şuurunu tamamen kaybediyor ve dilini çıkaracağı yerde iyice içeri sokuyor.. Sonra başını sağa çevirip, doktoruna dikkatli dikkatli bakarak "aleykümselam" diyor..
(Bu O'nun son sözüdür.. Tahminim odur ki ; ruhunu teslim alacak melek gelip selam vermiştir Gazi'ye.. )

Bu olaydan birkaç dakika sonra Gazi'lik ile şereflendirilmiş Sarı Saçlı Mavi Gözlü Dev, ruhunu Hakk'a teslim ediyor..
Nöbet defterine aynen şunlar yazılmıştır : "10 Kasım 1938. Saat 9:05.. Kendilerini kaybetmişizdir.."

Yaveri Salih BOZOK telaşlı.. Üzgün..Bitkin.. Ne yaptığını bilmez durumda.. Dolmabahçe Sarayı'nın alt katına koşuyor.. Kimsenin olmadığı bir odaya giriyor ve bir silah sesi duyuluyor.. Kalbine ateş etmiştir..

Bu nasıl bir sevgidir Allah'ım, intiharı göze alabiliyor?
.......................................................................................................

Şu kıskandığım yakışıklılığa sahip olan Sarı Saçlı Mavi Gözlü Dev'in nasıl bir seciyesi olduğunu anlatmak için tek bir anısı yetiyor sanırım.. İşte zekâ.. İşte millet sevgisi.. İşte pratiklik..

Cumhuriyet ilan edilmiştir.. Aradan birkaç sene geçmiş ve gelenekleşmeye başlayan Cumhuriyet Balosu verilmiştir.. Yabancı bakanlar.. devlet adamları.. konsoloslar.. vs vs vs.. davetlidir..

Görevli elindeki tepsiyle servis yaparken yere düşüyor ve içecekleri döküyor üzerine.. Herkes gülüşmeye başlıyor.. Görevlinin yüzü utandığından kıpkırmızı.. Gazi görüyor bu olayı.. "Kalk çocuk!" diyor.. Sonra davetlilere dönerek ;
"Görüyorsunuz ya, ben, bu Türkler'e herşeyi öğrettim de uşak olmayı bir türlü öğretemedim.."

Ne oldu gülüşen beyler, niye sustunuz?

Ve sen Dev Gazi, seni bu kadar kıskanırken bile Fatiha'ları emrine sunuyorum..

Beklersen ve uygun görürsen beni, öte tarafta hizmetçiliğini yapmaya geliyorum..

yazar?

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini