27.07.2007

İnsanları ‘son yolcuğu’na uğurlayan kedi!!

Rehabilitasyon merkezinde yaşayan 2 yaşındaki Oscar, çoğu Parkinson ya da Alzheimer hastası olan yaşlıların, ölümlerini hissedebiliyor. Oscar'ın 25 vakada tahminleri doğru çıktı.


ABD'de bir rehabilitasyon merkezinde yaşayan kedi, esrarengiz hüneriyle herkesi hayrete düşürüyor. Rhode Island'daki Steere House Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından, daha yavruyken evlat edinilen 2 yaşındaki Oscar, her gün 'viziteye çıkarak', merkezde tedavi gören yaşlı hastaları kontrol ediyor.

Hikayenin esas merak uyandıran bölümü de burada başlıyor. Oscar, ölümünün yaklaştığını hissettiği hastaların yanına kıvrılıp yatıyor ve hasta en geç 4 saat içinde hayata gözlerini yumuyor.

Oscar'ın 25 vakada da doğru çıkan tahminleri, hastane personelini, kedi bir hastayı seçtiğinde yakınlarını aramaya ikna etmiş.

İngiliz tıp dergisi 'New England Journal of Medicine'a konuşan Brown Üniversitesi profesörü David Dosa da, "Kedi hiç hata yapmıyor. Görünüşe göre hastaların ölmek üzere olduğunu anlayabiliyor," dedi. Dosa, hasta yakınlarının bir çoğunun bununla teselli bulduğunu ve kedinin sevdikleri insana son saatlerinde arkadaşlık etmesinden hoşnut olduklarını da belirtiyor.

Oscar'ın doğaüstü güçleri olduğunu düşünmeyen hayvan uzmanı Nicholas Dodman'a göre ise, bu olayın biyokimyasal bir açıklaması olabilir. Dodman, ağır durumdaki hastaların üzerine örtülen sıcak battaniyelerin, kediyi cezbediyor olabileceğini de söylüyor.

0 yorum:

Arama

Loading

arama motoru..

Subscribe via email

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler

Blog Listem

My BlogCatalog BlogRank Free blog counters BlogBurst.com Check PageRankOpen Directory Project at dmoz.orgAdd to Technorati Favorites! Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.NetBlog Linkleri Link Dizini